تجهیزات برق رسانی

 به دلیل اینکه  جرثقیل سقفی ،جرثقیل دروازه ای و جرثقیل بازویی،متحرک می باشند، لذا برق رسانی به تجهیزات برقی جرثقیل ها از جمله موضوعات مهم در صنعت جرثقیل شمرده می شود.همچنین در جهت انتقال نیروی برق به سیستمجرثقیل  از دو آیتم کابل و شین میتوان استفاده کرد.

برق رسانی جرثقیلتوسط کابل  روش بسیار متداول و ارزانی محسوب می شود. در این روش یک رشته سیم بکسل و یا ریل فلزی یا پی وی سی از ابتدا تا انتهای مسیر حرکت جرثقیل کشیده میشود که به عنوان یک مسیر راهنما برای قرقره هایی عمل می کند که کابل های برق رسان بر روی آنها بسته شده است.

شین های برق رسان  که ساختار انها شامل 4 عدد ریل هادی مسی که داخل یک باکس از جنس پی وی سی و یا آلومینیوم قرار دارد ، میباشد و جریان برق به واسطه لغزش و حرکت ذغال های جاروبک بین منبع ورودی برق و مصرف کننده انتقال میابد. این روش به منظور برق رسانیجرثقیل  بسیار متداول می باشد برق رسانی توسط کابل فقط جهت متراژهای کم قابل استفاده است و برای متراژهای طولانی حتما بایستی از شین استفاده میشود.

در بعضی موارد، برق رسانی به جرثقیل های دروازه ای توسط کابل و یک دستگاه کابل جمع کن که شامل یک شاسی، یک قرقره بزرگ جهت پیچش سیم دور آن، یک دستگاه الکتروگیربکس جهت چرخش قرقره و یک دستگاه اینورتر جهت تنظیم چرخش قرقره ، میباشد انجام میگیرد. هنگام حرکت جرثقیل به سمت عقب یا جلو ،کابل جمع کن هم به کار افتاده و و کابل برق بر روی آن بسته و یا از روی آن باز میگردد.
انواع تجهیزات برق رسانی شامل شین ، جاروبک ، ریل و قرقره ، کابل های تخت و ...... از برندهای مختلف توسط  شرکت جرثقیل سقفی تابان قابل ارائه می باشد.

به منظور دریافت اطلاعات و برآورد قیمت ها ، با تیم مشاوره این واحد تماس برقرار نمایید.

isolated busbars crane way 12319 3826037444

نقشه سایت

اطلاعات تماس

آدرس: اصفهان – خیابان امام خمینی – بلوار عطاء الملک – بین بلوک 23 و 24

  تلفن: 33880440-031 و 33880441-031

  کد پستی: 8195143443

  ایمیل:  

  فکس: 89775272-021